Usługi druku i skanowania 3D

TIZ Implements to także profesjonalna drukarnia 3D, w której zrealizujesz swoje zlecenie wydruku. Drukujemy 3D w technologii FDM.

Aby wydruk 3D spełnił Państwa oczekiwania, należy wybrać odpowiedni materiał, z którego będzie wykonany model. Wybór konkretnego materiału ma bezpośredni związek z geometrią, rozmiarami i funkcjami, jakie ma spełniać drukowany przedmiot. Należy pamiętać, że każdy filament ma inne właściwości fizyczne, chemiczne i mechaniczne, co jest bardzo ważne w perspektywie wydruków 3D.

W TIZ Implements mamy duży wybór wysokiej jakości materiałów, dlatego zapewnimy Państwu realizację zamówienia zgodnie z oczekiwaniami. Skorzystaj z profesjonalnego doradztwa naszych specjalistów. Napisz do nas na tiz@tiz.pl.

W technologii FDM podczas druku wykorzystujemy termotoplastyczne materiały o różnych właściwościach fizycznych, sztywnych i elastycznych, w tym tworzywa takie jak: ABS, PLA, poliwęglan, nylon, guma i inne.

W TIZ Implements zajmujemy się drukiem 3D różnorodnych elementów związanych z wieloma branżami, w tym medyczną oraz architektoniczną. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych drukarek 3D zapewniamy wysoką precyzję każdego drukowanego modelu. U nas wybierzesz opracujesz sposób drukowania 3D FDM, który pozwoli na idealne dostosowanie konfiguracji druku do twoich potrzeb. Wybierz to, czego oczekujesz, a my gwarantujemy najwyższą jakość wydruku oraz profesjonalną obsługę.

Jak złożyć zamówienie na projekt? Poniżej krótka instrukcja:

 1. Prosimy o przesyłanie projektów 3D na adres tiz@tiz.pl, będących w formacie .STL, OBJ lub w innym otwartym formacie 3D – razem z wymiarami (XYZ), a także podaniem materiału, z którego mają być one wykonane.
 2. Prosimy również pamiętać o ewentualnych uwagach co do oczekiwanego przez Państwa efektu druku 3D.
 3. Materiały potrzebne do druku 3D mogą być dostarczone osobiście do naszej firmy w Warszawie.
 4. W odpowiedzi na zapytanie otrzymacie Państwo szczegółową wycenę drukowania 3D uwzględniającą ilość zużytego materiału podczas realizacji zamówienia oraz stopień skomplikowania zlecenia.
 5. W następnym etapie współpracy prześlemy informację o ewentualnych poprawkach a także oszacowany czas wykonania zlecenia.
 6. Po zaakceptowaniu poprawek w projekcie 3D i zatwierdzeniu zamówienia rozpoczniemy proces wydruku 3D zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.
 7. Wykonany projekt przestrzenny zostanie wysłany do Państwa lub też będzie czekał na odbiór osobisty w naszym biurze.

Skanowanie 3D

Jako nowoczesna firma, doskonale zdajemy sobie sprawę z potrzeb naszych Klientów i dlatego powiększamy nasz asortyment oraz zakres świadczonych usług. Oprócz profesjonalnego drukowania modeli 3D, nasza oferta obejmuje skanowanie 3D z użyciem zaawansowanych technologicznie urządzeń. Zapewniamy najwyższą precyzję i doskonałą jakość skanów, które mogą być wykorzystane w bardzo wielu dziedzinach. Jesteśmy w stanie wykonać skan obiektu o rozmiarach od kilku mm do kilku metrów.

Zastosowanie skanera 3D pozwala uzyskać szczegółowe informacje na temat kształtu skanowanego obiektu. Zebrane dane mogą być potem użyte do stworzenia precyzyjnych modeli, które następnie można cyfrowo edytować lub wykonać wydruk 3D. Skanery 3D wykorzystuje się również w budownictwie oraz medycynie. Przygotowujemy także profesjonalne skany dla największych firm przemysłu technologicznego. Skanujemy obiekty z dokładnością do 10 mikronów.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług TIZ Implements. Zapewniamy najwyższy standard usług 3D, podejmujemy się wymagających i nieszablonowych zleceń.

Kilka kroków procesu skanowania (zmówienia):

 • Dostarczenie obiektu do skanowania
 • Określanie formy skanu do chmury punktów czy przedstawienie gotowego modelu programu CAD.
 • Po otrzymaniu wytycznych kosztorysujemy usługę oraz przesyłamy pełną wycenę do akceptacji.
 • Po akceptacji wyceny następuje realizacja usługi.
 • Akceptacja klienta po przesłaniu pliku nieedytowalnego projektu.
 • Wystawienie faktury lub faktury proforma.
 • Po opłaceniu zlecenia zostaje wysłany gotowy model lub plik z chmurą punktów.

Czas realizacji zlecenia:

 • do 2 dni roboczych skanowanie obiektu do chmury punktów
 • do 2 dni roboczych przygotowanie modelu w CAD
 • każdy skanowany model może zostać wydrukowany na naszych drukarkach 3D

Jeśli posiadają Państwo dodatkowe pytania prosimy o kontakt na adres: tiz@tiz.pl

Projektowanie 3D

Projektowanie 3D to nowoczesna, szybka i precyzyjna technika uzyskiwania różnego rodzaju czy wielkości modeli przestrzennych.

Wymaga jednak wiedzy, doświadczenia i kompetencji. Na rynku polskim nadal nie ma zbyt wielu specjalistów w tej dziedzinie. Choćby z tego powodu, iż jest to wyjątkowo młoda metodologia projektowania.

Nasi specjaliści wykonają na Państwa zamówienie (na postawie dostarczonej dokumentacji w postaci rysunków 2D, zdjęć lub gotowych produktów) każdy wirtualny, trójwymiarowy model, przeniosą go z wyobraźni do rzeczywistości.

Dokumentację prosimy wysyłać na adres: tiz@tiz.pl

Ostatnie wpisy

Jak uczyli się i żyli studenci średniowiecznych uniwersytetów?

Jak uczyli się i żyli studenci średniowiecznych uniwersytetów?

Bolonia, na przykład, miała około 500 do 1500 studentów w XIII wieku, jest to dużo jak na współczesne małe miasto,

Pierwsze uniwersytety

Pierwsze uniwersytety

Pierwszy europejski uniwersytet znajdował się w Bolonii. Była to gildia dorosłych uczniów, którzy chcieli zdobyć dodatkową wiedzę. Studenci sami wybierali

Energia wodorowa w UE

Energia wodorowa w UE

Temat energii wodorowej nie pojawił się ani dziś, ani wczoraj. Po raz pierwszy tak duży wzrost zainteresowania nią nastąpił w

Podziel się tym wpisem ze swoimi znajomymi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on email