Bolonia, na przykład, miała około 500 do 1500 studentów w XIII wieku, jest to dużo jak na współczesne małe miasto, a i wtedy było dużo. Studenci napływali więc do tych miast, a w rezultacie dochodziło do wielu konfliktów. Konflikty występowały między mieszczanami a studentami, spory, walki. Problemy te pojawiały się naraz. Co można było przewidzieć gdy ponad tysiąc młodych ludzi wkroczyło do miasta, które może nie być przygotowane na taki obrót spraw.
Pierwszy europejski uniwersytet znajdował się w Bolonii. Była to gildia dorosłych uczniów, którzy chcieli zdobyć dodatkową wiedzę. Studenci sami wybierali sobie rektora, zapraszali profesorów, określali warunki pracy i płacili za swoją pracę.
Temat energii wodorowej nie pojawił się ani dziś, ani wczoraj. Po raz pierwszy tak duży wzrost zainteresowania nią nastąpił w 74 roku. To pierwszy duży kryzys na światowym rynku ropy spowodowany pierwszymi działaniami OPEC. Wtedy nie było żadnych korzyści. Koszt ropy wzrósł tylko 4-krotnie. Po raz pierwszy w Europie chcieliśmy jak najmniej polegać na dostawcach zewnętrznych. Już wtedy było jasne, że na terenie samej Europy ropa, a nawet gaz ziemny nie jest zbyt dobra.
Ostatnio coraz więcej mówi się o energii wodorowej lub gospodarce wodorowej. O wykorzystaniu wodoru jako głównego nośnika energii dla różnych urządzeń. Dlaczego się o tym dyskutuje?
Ponieważ głównymi problemami, które pojawiają się obecnie w produkcji energii elektrycznej, ciepła i w transporcie, są problemy środowiskowe.
Czerwona Linia (RED LINE) naszych narzędzi dedykowanych do konkretnych materiałów i typów pracy jest bezkonkurencyjna w porównaniu do uniwersalnych narzędzi dostępnych na rynku. Olbrzymi wybór pozwala na dobranie narzędzi praktycznie do każdego procesu obróbki skrawaniem w branży Aerospace.